Pogaducha

Pogaducha


16 – o tym, że Stalin nie żyje, Wes Anderson psychopatycznie morduje psy, Brzeziński rano występuje w telewizji a wieczorami leży na rampie. Jest też Masłowska, logowanie na facebooka z Chin i kilka innych.

May 06, 2018

Dziś klasycznie opowiadamy o filmach oraz książkach. Łukasz wywalczył też swój własny kącik o roboczej nazwie “o programowaniu dla nie programistów.”

Pierwszym filmem o którym mówimy jest “Wyspa psów” Wesa Andersona. Jest to drugi w karierze tego reżysera film animowany. W odcinku "Bluszczary, metoda Miczurina i Trump"  zachwycaliśmy sie jego poprzednim filmem "Grand Budapest Hotel", w tym odnosimy się do poprzedniej animowanym filmem "Fantastyczny Pan Lis".

O Chinach
Planując wyjazd do Chin, Łukasz postanowił zadbać o ciągłość swojego połączenia z przyjaznym europejskim internetem. Tłumaczy jak w prosty i tani sposób to osiągnąć. Potrzebne w tym celu będzie jedynie Raspberry Pi na którym możemy zbudować prostego VPN-a . Jak dokładnie to skonfigurować tłumaczy nam strona PiVPN. 

Kolejnym krokiem jest zainstalowanie open VPN na komputerze czy telefonie i korzystanie ze swobodnego dostępu do mediów społecznościowych  czy Netflixa.
O książkach
Po części poświęconej zdobywaniu dostępu do facebooka podczas pobytu w Chinach przechodzimy do Masłowkiej i jej wywiadu "Książki- magazyn do czytania".

Część wywiadu możecie przeczytać tu.

Wywiad ten jest związany ze zbliżającą się premierą jej nowej książki " Inni ludzie".

Przeczytana rozmowa inspiruje do rozmyślań na temat konieczności obecności w sieci, tracenia potencjału twórczego na kompulsywne publikowanie w sieci.

(15:40) Książką którą chcę Wam w tym tygodniu polecić jest "Homo Deus - krótka historia jutra."

 

Pełna statystyk, cyfr i zweryfikowanych danych. Internujące refleksje na temat tego co nas czeka. Odniesienia do filozofii, biotechnologii, psychologii i socjologii pozwalają oglądać teraźniejszość wielopłaszczyznowo by stworzyć obrazy potencjalnych przyszłości w których przyjdzie nam żyć.
Więcej książek
(17:40) Drugą z omawianych książek jest "Wy wszyscy, moi, ja" Miłosza Brzezińskiego.

Wspominam też o innych książkach tego autora: "Życiologia", "Głaskologia", "Pracować i nie zwariować".

Książka jest dostepna w formie audiobooka, czyta ją sam autor. Dostępna jest o tu: link

Jeśli chcecie poznać tego autora polecam przesłuchanie tego odcinka podcastu "Mała Wilka Firma".

(20:30) Opowiadam krótko o imprezach blogerskich. Wspominam o SeeBlogers oraz Blog Conference Poznań.

Sprzedaję Wam też plotkę na temat Krzysztofa Gonciarz

Z jakiegoś powodu zaczynam mówić na temat pierogów. Najlepsze pierogi je się "Na winklu" w Poznaniu, i tyle.
Kolejny film

 

(23.40)  Drugi z wspominanych dzisiaj filmów to "Śmierć Stalina".  Dla niektórych bulwersujący z powodu trudnego tematu o którym traktuje.   Ten rodzaj humoru nie wsrzytkim przypadnie do gustu.  Dla  nas był bardzo dobrą rozrywką.  Zanim wybierzecie się jednak do kina zapoznajcie się z opisem a przynajmniej z trailerem.

(29:00) Ostatnią omawianą książką jest zbiór reportaży "Z nienawiści do kobiet", w mojej opinii, ma szalenie nietrafiony  tytuł. Autorką jest Justyna Kopycińska znana ze słynnego "Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadecie" oraz "Polska odwraca oczy".

Dla wolących słuchać książki są dostępne w audiobooku.

"Z nienawiści do kobiet"

"Polska odwraca oczy"

 

(32:10) W ostatniej części trochę marudzimy, i tłumaczymy jak zrezygnować z prenumeraty "The Wall Street Jurnal". Jak się okazuje, zamówić prenumeratę internetową jest bardzo łatwo, wypisanie się już takie nie jest.

Aby wycofać subskrybcję nalezy zadzwonić na zagraniczny numer, skomunikować się w obcym języku z panem z infolinii.


loaded